Technológie v Slovenskom pavilóne na expe zaujali aj dubajského korunného princa Hamdana bin Mohammeda Al Maktouma

Autor: manager
Špeciálne eventy         24.10.2021

Slovenský pavilón sa dočkal exkluzívneho momentu, kedy jeho priestory navštívil korunný princ Hamdan bin Mohammed Al Maktoum. Vzhľadom na kultúru a hierarchiu dubajskej kráľovskej rodiny je návšteva samotného korunného princa, ako druhej najdôležitejšej osoby dubajskej kráľovskej rodiny, podľa odborníkov na protokol veľmi exkluzívnou udalosťou.

Šejk Hamdan, ktorý okrem svojej roly korunného princa zastáva pozíciu predsedu Výkonnej rady v Dubaji, je druhorodený syn vládcu Emirátu Dubaj, Mohammeda bin Rashida Al Maktouma. Ten je zároveň viceprezidentom a premiérom Spojených arabských emirátov (SAE) a ministrom obrany SAE.

Princ Hamdan, ako známy fanúšik moderných technológií, navštívil Slovenský pavilón ako jeden z prvých pavilónov na Expo Dubaj, keďže ho zaujali technologické inovácie šikovných Slovákov. V Slovenskom pavilóne ho privítal slovenský tím Expo, na čele s generálnou komisárkou expozície SR na Expo 2020 Dubai, Miroslavou Valovičovou.

Korunný princ Hamdan bin Mohammed Al Maktoum na návšteve v Slovenskom pavilóne

Počas prehliadky nášho pavilónu korunného princa dubajskej kráľovskej rodiny oslovili viaceré časti slovenskej expozície. Aktívne sa zaujímal o udržateľné mobilné obydlie Ecocapsule, ktoré sa neviaže na vodovodné ani elektrické pripojenie a dokáže vďaka vlastnej veternej a solárnej mini-elektrárni fungovať úplne autonómne. Princ Hamdan, ako veľký nadšenec automobilov a majiteľ jednej z najimpozantnejších zbierok áut na svete, venoval pozornosť konceptu automobilu MH2 pre jeho inovatívny vodíkový pohon a aerodynamický a nadčasový dizajn

Korunný princ, ktorý je zároveň absolventom Kráľovskej vojenskej akadémie Sandhurst v Anglicku, ocenil letecký simulátor od spoločnosti Virtual Reality Media a jeho unikátne schopnosti napodobniť extrémne realistické simulované letové podmienky.

Šejka Hamdana oslovil aj unikátny projekt stanice na čistenie oceánov Ôsmy kontinent, čo súvisí s dlhodobým záujmom Dubaja o tému udržateľnosti a ekológie. V neposlednom rade korunného princa, ako profesionálneho jazdca na koni upútal aj produkt spoločnosti Audov, ktorý vyvíja inovatívne terapeutické chladiace gamaše pre kone, využívané s cieľom zníženia teploty po výkone alebo úraze. „Návšteva korunného princa prehĺbila naše dobré vzťahy s vládou Spojených arabských emirátov. Sme hrdí, že sme sa zaradili medzi prvé krajiny, ktoré sa korunný princ rozhodol navštíviť hneď v prvý mesiac otvorenia svetovej výstavy EXPO 2020 Dubai”, povedala Miroslava Valovičová o návšteve korunného princa Hamdana.

Zdieľajte na:
Prihláste sa na odber noviniek z Expo 2020 Dubai
Odoberať
Secured By miniOrange