FAQ

Ak ste sa na našej webovej stránke nedozvedeli to, čo ste potrebovali, možno vám v tom pomôžu najčastejšie otázky našich návštevníkov v súvislosti s Dubaj Expo 2021.

Aké sú opatrenia v súvislosti s koronavírusom na Expo 2020 Dubai?
Návštevníci vo veku 18 rokov a viac musia predložiť doklad o akomkoľvek očkovaní uznanom ich národnou vládou, alebo negatívny PCR test vykonaný počas predchádzajúcich 72 hodín. Neočkovaní držitelia vstupeniek, ktorí nemajú platný test, môžu využiť testovacie zariadenie v susedstve areálu Expo 2020. Získanie výsledkov trvá približne štyri hodiny. PCR test bude bezplatný po predložení akejkoľvek platnej vstupenky na Expo 2020. Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke.
Kde presne sa nachádza Expo 2020 Dubai?
Areál výstavy má rozlohu 4,38 km2 a nachádza sa medzi mestami Dubaj a Abu Dhabi. Výstava je organizovaná okolo centrálneho námestia s názvom Al Wasl, ktoré je ohraničené tromi veľkými tematickými obvodmi. Neďaleko sa nachádza medzinárodné letisko Al Maktoum. Z neho sa ľahko dostanete na medzinárodné letisko Abu Dhabi. K dispozícii je tiež vlastná stanica metra, ktorá je schopná prepraviť 22 000 cestujúcich za hodinu v každom smere.
Kde si môžem zakúpiť vstupenky na Expo 2020 Dubai?
Zvyčajne ľudia využívajú ponuky cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú v cene aj vstupenky na výstavu. Ak sa ale rozhodnete zabezpečiť si cestu na výstavu sami, tak vstupenky si môžete zakúpiť na webovej stránke. Aktuálne nie sú k dispozícii, ale v najbližšej dobe môžete očakávať spustenie predaja.
Aká je cena vstupeniek na Expo 2020 Dubai?
Ceny vstupeniek sú stanovené podľa toho, na koľko dní si návštevník kupuje vstupenku a či má návštevník nad 18 rokov alebo je mladší, prípadne študent. Denná cena vstupenky na Expo 2021 Dubaj pre dospelého človeka je 120 dirhamov (27,22€) a pre mladších ako 18 rokov a študentov 60 dirhamov (13,61€). Zakúpiť si môžete aj 3-dňové vstupenky, ktoré budú pre dospelého v cene 260 dirhamov (59,01€).
Ako sa dostať na Expo 2020 Dubai zo Slovenska?
Na Expo 2020 v Dubaji sa dostanete cez takmer každú dobrú cestovnú kanceláriu, ktorá vám zabezpečí celkový zájazd, prípadne pobyt v Dubaji spojený s výstavou. Na výstavu sa dostanete priamym letom z Bratislavy so spoločnosťou Smartwings. Ubytovať sa môžete v oficiálnych hoteloch Expo 2020 Dubai, ktoré ponúkajú tie najlepšie služby pre firmy a turistov a nachádzajú sa neďaleko výstavy.
Čo by som si mal/a obliecť na Expo 2020 Dubai?
V Spojených arabských emirátoch prevláda slnečné počasie a preto odporúčame obliecť si ľahké oblečenie, v ktorom vám nebude horúco. Vaše oblečenie však závisí aj od obdobia, v ktorom sa rozhodnete výstavu navštíviť. V zime alebo na miestach so silnou klimatizáciou by ste mali mať so sebou teplejšie oblečenie. Na verejnosti sú zaužívané pravidlá obliekania a vzhľadom na miestnu kultúru, by ste ich mali rešpektovať. Neodporúčame obliekať nadmerne tesné alebo odhalené oblečenie a to najmä v prostrediach vhodných pre rodiny, ako sú reštaurácie, hotely a nákupné centrá.
Prihláste sa na odber noviniek z Expo 2020 Dubai
Odoberať
Secured By miniOrange